4Finance išbrauktas iš kreditų teikiančių bendrovių sąrašo

Gruodžio 18 d. Lietuvos bankas priėmė sprendimą atimti leidimą teikti paskolas tarptautinei finansinei grupei „4finance Holding“ priklausančiai didžiausiai Lietuvoje veikiančiai greitųjų paskolų bendrovei „4finance“, naudojančiai prekės ženklus „SMSCredit“ ir „Vivus“. Įmonė nebegali  daugiau teikti paskolų, dėl daugybės pažeidimų išbraukta iš viešojo vartojimo kredito davėjų sąrašo, pranešė Lietuvos bankas.

„Griežčiausią įstatymuose nustatytą sankciją pritaikėme už nevienkartinius teisės aktų pažeidimus ir nepaisymą priežiūros institucijos ne sykį išsakytų nurodymų juos pašalinti. Didžiausio rinkos dalyvio neatsakingas skolinimas nesilaikant teisės aktų yra nepateisinamas – pažeidimai griauna pasitikėjimą finansų sistema, jos dalyviais, todėl nebuvo ir nebus toleruojami ateityje“, – pranešime spaudai sakė LB Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

Per 9 šių metų mėnesius „4finance“ pagal paskolų sumą užėmė didžiausią dalį – 37,8 proc. rinkos dalį.

Įmonė per Latvijos bendrovę priklauso Liuksemburgo įmonei „4finance Holding“.

LB pabrėžia, kad įmonės klientų padėtis nesikeičia – sutartys toliau galioja, įmonė turi teisę jas baigti vykdyti.

Šiemet rugpjūtį LB skyrė „4finance“ vadovui 3,62 tūkst. eurų baudą už tai, kad įmonė laiku nepateikė informacijos, reikalingos inspektavimui. 2012 metais „4finance“ buvo įspėta dėl atsakingo skolinimo, 2013-aisiais jai skirta 4,5 tūkst. eurų bauda, nes ji skolino profesinėje mokykloje besimokančiam ir pajamų negaunančiam vaikinui.